8 lipca 2020

Xięgarnia z domu. Rozstanie z plastikiem. Felieton Filipa Łobodzińskiego

Filip Łobodziński i Clara Williams Roldan rozprawiają się z plastikiem. Plastik funkcjonuje w naszym życiu od mniej więcej 120 lat. W tym czasie wyprodukowano go 8,5 miliarda ton. Recyklingowi poddano – tylko 9%. Williams Roldan w swojej książce „Rozstanie z plastikiem” w tłumaczeniu Krzysztofa Środy pokazuje, gdzie w inspirujący i czytelny sposób szukać alternatywy dla plastiku.

Felieton ukazał się w 11. odcinku Xięgarni z domu. Ponadto w odcinku:

Justyna Sobolewska czyta „Bezmatek”

Justyna Sobolewska czyta “Bezmatek” Miry Marcinów. “Bezmatek” to debiut prozatorski Marcinów, wcześniej wydała książki: “Szaleństwo jako wybór” (2012), “Niezabliźniona rana Narcyza” (2018, z Bartłomiejem Dobroczyńskim) oraz “Historia polskiego szaleństwa” (2018), za którą była nominowana do Poznańskiej Nagrody Literackiej.

Agata Passent i Marta Podgórnik

A Agata Passent i Marta Podgórnik kreślą pewną “Przepowieść w ścinkach”, czyli rozmawiają o najnowszym tomiku wierszy poetki. Podgórnik jest laureatką Nagrody im. Wisławy Szymborskiej (2019) za tomik “Mordercze ballady”. “Przypowieść w ścinkach”, to jak pisze wydawca książki (Biuro Literackie) – “dwadzieścia pięć poetyckich pocztówek z napisanego życia”.

Pełny 11. odcinek Xięgarni z domu znajdziecie na platformie TVN24 GO!

Czytelnicy, tego artykułu oglądali także