25 lipca 2013

"Zaczytane wakacje" – koniec kampanii

“Zaczytane wakacje” już za nami. W trakcie trwania kampanii spoty zachęcające do spędzania wakacji na lekturze wymemitowano na antenie TVN24 blisko 100 razy. Rozdaliśmy także około tysiąca książek.

Nie byłoby “Zaczytanych wakacji” bez naszego partnera, TVN24, a także bez naszego patrona, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nie byłoby ich również bez naszych gości – w spotach promujących czytanie ksiażek jako niezwykle wartościową i konkurencyjną wakacyjną rozrywkę wystąpili Danuta Wałęsa, Maciej Maleńczuk, Krzysztof Hołowczyc i Robert Gonera.

 

W czterech wydaniach programu “Zaczytane wakacje”, który gościł w Sopocie, Krakowie, Mikołajkach i Wrocławiu, pojawili się między innymi Stefan Chwin, Tadeusz Dąbrowski, Ewa Lipska, Gaja Grzegorzewska, Mariusz Sieniewicz, Michał Witkowski i minister kultury Bogdan Zdrojewski. Obok naszych gości aktywny udział w programie brali również turyści i mieszkańcy odwiedzanych przez program miast. Dzięki temu mogliśmy poznać gust czytelniczy Polaków i sprawdzić, jak wiele wiedzą na temat literatury związanej z zamieszkiwanymi przez siebie miejscami. “Zaczytane wakacje” były także okazją do polecenia lektur dla najmłodszych. W prowadzonym przez Agatę Passent, Michała Rusinka (gospodarza wydania krakowskiego) i Mariusza Cieślika programie nie zabrakło również felietonów stałych autorów “Xięgarni” i rekomendacji lekturowych.

 

Spoty promocyjne z Wałęsą, Maleńczukiem, Hołowczycem i Gonerą wyemitowano na antenie TVN24 blisko 100 razy. Przy okazji każdego z programów rozdawaliśmy również książki – ogółem około tysiąca pozycji. (kc)

Książki, o których pisał autor