Karta książki

Brazylia

Brazylia

tytuł oryginalny:
Brasil
przekład:
Michał Jóźwiak
wydawnictwo:
Insignis
ISBN:
978-83-63944-52-0
data premiery:
2012
data wydania:
2014/07/02
numer wydania:
1
liczba stron:
394
kraj autora:
Wielka Brytania
język oryginalu:
angielski
kategoria:
literatura faktu / reportaż

Czytaj fragment 1 - "Brazylia"

Po ukończeniu Nowej Europy Michael Palin uznał, że ma wystarczająco dużo powodów, by zdjąć buty podróżnika i wygodnie wyciągnąć się na kanapie. Ale szybko pojął, że kiedy już zacznie się podróżować, to potem bardzo trudno przestać. Zrozumiał, że choćby był nie wiadomo jak szczęśliwy w domu, to zawsze pozostanie beznadziejnie podatny na uroki bezkresnych dróg.

Michal Palin wyruszył więc w kolejną wspaniałą podróż, tym razem do Brazylii – kraju nieprzebranych bogactw i kontrastów, który ma do zaoferowania dużo więcej niż słońce, ocean i sambę. To w Brazylii rośnie największy na świecie las deszczowy, w Brazylii znajdziemy największy system rzeczny z najobfitszym rocznym przepływem wody, a także największy zespół wodospadów. Mimo niezliczonych cudów natury tego największego południowoamerykańskiego kraju na Michaelu Palinie największe wrażenie zrobiła niesamowita różnorodność i bogactwo kulturowe jego mieszkańców.

Trasa wędrówki Michaela Palina wiedzie od granicy z Wenezuelą po wodospady Iguaçu na pograniczu argentyńskim; płynie łodzią rzeką Xingu, lata hydroplanem nad ogromnymi połaciami lasu deszczowego i wreszcie na własnych nogach dociera do plemion ukrytych w sercu dżungli. Spotyka potomków afrykańskich niewolników, rdzennych mieszkańców żyjących w głębi lądu i dużą społeczność pochodzenia niemieckiego, która pielęgnują swoje dziedzictwo na największym poza Monachium festiwalu piwa.

Oto Brazylia Michaela Palina!

Gdzie kupić?

Pozostałe książki tego autora