Pisarz x.pl

17 marca 2019

Xięgarnia odcinek 291. Filip Zawada

Xięgarnia odcinek 291. Filip Zawada W 291 odcinku Xięgarni o rozmowa z Filipem Zawadą o pracy nad książką "Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek". Ponadto w programie felieton Michała Rusinka o "Atlasie lądów niebyłych" Edwarda Brooke-Hitchinga, a o swoich ulubionych książkach opowiada Urszula Dudziak. Producentem programu jest TVN24, producentem wykonawczym jest Kompania Mediowa.  

24 kwietnia 2016

Światowa Stolica Książki. Felieton

W felietonie głównymi bohaterami są książki i Wrocław. "To miasto jest naprawdę miastem literatury, festiwali, wielkich nagród i wydarzeń literackich" - mówi Andrzej Ociepa z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. "Ilość literata na metr kwadratowy Wrocławia jest dosyć gęsta" dodaje pisarz Filip Zawada, który "czyta po dwadzieścia książek na raz".

24 kwietnia 2015

Jak żyć, panie Zawada, jak żyć?

„Szaleństwo jest prawdą absolutną” – wydawać się może, że to zdanie najlepiej pointuje najnowszą książkę Filipa Zawady, osadzoną w dużej mierze w przestrzeni szpitala psychiatrycznego. „Pod słońce było” to jednak opowieść nie tylko o szaleństwie, ale przede wszystkim o konieczności poszukiwania własnego miejsca we współczesnym świecie. Świecie, w którym – przynajmniej w obiegowej opinii – lepiej być kiepskim kierowcą Formuły 1, niż próbować żyć po swojemu.