Pisarz x.pl

23 października 2018

Opowiem ci o zbrodni – recenzja

Statystyki czytelnictwa w Polsce są żenująco niskie. Coraz mniej czytamy, a jeśli nawet czytamy to mało. Na dodatek wokół pojawia się coraz więcej atrakcji technologicznych, które skutecznie odciągają młodych ludzi od książek. W związku z tym na rynku od czasu do czasu pojawiają się próby połączenia dwóch światów – literatury i multimediów.

19 października 2018

Opowiem ci o zbrodni – fragment książki

17 października odbyła się premiera niecodziennego projektu – "Opowiem ci o zbrodni". Jest to antologia opowiadań napisana przez najgłośniejsze nazwiska polskiej sceny kryminałów, któremu towarzyszy program telewizyjny na stacji CI Polsat. Pisarze i pisarki – Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Katarzyna Puzyńska – podjęli się opisania wybranych przez siebie autentycznych zbrodni, które zostały popełnione w Polsce. Dodatkowo w książce piszą o swojej pracy, zbieraniu materiałów i pracy "w terenie". Zapraszamy do przeczytania krótkiego fragmentu.

2 października 2018

Xięgarnia odcinek 267. Igor Brejdygant

W 267 odcinku Xięgarni Igor Brejdygant opowiada o tym, jak jego doświadczenia życiowe przełożyły się na "Rysę", jego najnowszą powieść. W programie również felieton Michała Komara o tajemniczym biskupie morskim. Na koniec Anna Kuczyńska i książki, które czyta. Producentem programu jest TVN24, producentem wykonawczym jest Kompania Mediowa.

31 maja 2017

Nie piszę kryminałów. Felieton Janusza Rudnickiego

"Jestem konsekwentny. Nie piszę kryminałów, dlatego muszę dorabiać, u Bondy. A to jej dywan do szkoły zaprowadzę, a to jej dziecko odkurzę... ale to co u niej zarobię zaraz na nią wydam. Pieniądze wędrują z ręki do ręki, w moim wieku nic za darmo." W swoim najnowszym felietonie Janusz Rudnicki podejmuję...

27 czerwca 2016

Półroczny Kurs Pisania Kryminałów. Zbrodnia nie pisać!

Tylko do 24 lipca można nadsyłać zgłoszenia do udziału w półrocznym Kursie Pisania Kryminałów Miasta Literatury UNESCO, który rozpoczyna się 3 września. Zajęcia z uczestnikami poprowadzą m.in. królowa polskiego kryminału Katarzyna Bonda oraz autorzy popularnych powieści: Katarzyna Puzyńska i Mariusz Czubaj. Organizatorem kursu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe realizujące program Kraków Miasto Literatury UNESCO.