Pisarz x.pl

22 listopada 2021

Diabeł Stróż – recenzja książki Marka Krajewskiego

Miłośnik prozy Marka Krajewskiego, zaopatrzywszy się w najnowszy kryminał, pod intrygującym tytułem „Diabeł Stróż”, otrzyma dokładnie to wszystko czego oczekiwał, a więc: przemoc, perwersję, upadłe kobiety i przerażające studium natury ludzkiej. Ten filolog klasyczny zafascynowany ciemnymi zakamarkami ludzkiej duszy, serwuje swoim czytelnikom, kompletnie nie przystające do jego wizerunku, obrazy upadku człowieczeństwa. Najpopularniejszy bohater cyklu książek Krajewskiego, czyli Eberhard Mock, jest zanurzony w owej zgniliźnie i choć nie ulega  jej oparom, to jednak nie jest postacią kryształową, a lista jego grzeszków i słabości, jest właśnie tym wszystkim  co tak mocno fascynuje czytelników, a zwłaszcza czytelniczki.

17 czerwca 2020

Pomocnik kata – recenzja

„Pomocnik kata”, czyli przedwojenny łowca pedofili na tropie radzieckich szpiegów. Po wydanej w ubiegłym roku „Dziewczynie o czterech palcach” Marek Krajewski  powrócił do historii szpiegowskiej, pisząc ciąg dalszy przygód Edwarda Popielskiego, wrzucając swojego bohatera ponownie w wir szpiegowskich harców i kreśląc  sugestywny obraz nie tylko...

25 września 2019

Wrocław: powstaje mural Marka Krajewskiego

We Wrocławiu przy ulicy Jedności Narodowej 42/44a powstaje mural z podobiznami Marka Krajewskiego oraz bohaterów jego kultowych książek. Mural powstaje z okazji jubileuszu dwudziestu lat pracy artystycznej pisarza oraz premiery jego nowej książki „Mock. Golem”.