Pisarz x.pl

13 lipca 2019

Fajbus. 997 przypadki z życia – recenzja książki

W dobie popularności kryminałów, książek poświęconych brutalnym zbrodniom, reportaży o profilerach, aż dziw bierze, że ta książka ukazała się dopiero niedawno. Chodzi o wywiad rzekę z twórcą i wieloletnim prowadzącym programu kryminalnego „997”, dzięki któremu udało rozwiązać się dziesiątki spraw, głównie związanych z zaginięciami i morderstwami. W szczytowych momentach program osiągał kilkumilionową widownię. Michał Fajbusiewicz, bo o nim mowa, niewątpliwie pomógł w budowaniu zaufania do policji i organów ścigania przestępczości. Wreszcie przyczynił się do zwiększenia społecznej świadomości dotyczącej bezpieczeństwa i zachowania w razie zagrożenia życia.

23 października 2018

Opowiem ci o zbrodni – recenzja

Statystyki czytelnictwa w Polsce są żenująco niskie. Coraz mniej czytamy, a jeśli nawet czytamy to mało. Na dodatek wokół pojawia się coraz więcej atrakcji technologicznych, które skutecznie odciągają młodych ludzi od książek. W związku z tym na rynku od czasu do czasu pojawiają się próby połączenia dwóch światów – literatury i multimediów.

19 października 2018

Opowiem ci o zbrodni – fragment książki

17 października odbyła się premiera niecodziennego projektu – "Opowiem ci o zbrodni". Jest to antologia opowiadań napisana przez najgłośniejsze nazwiska polskiej sceny kryminałów, któremu towarzyszy program telewizyjny na stacji CI Polsat. Pisarze i pisarki – Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Katarzyna Puzyńska – podjęli się opisania wybranych przez siebie autentycznych zbrodni, które zostały popełnione w Polsce. Dodatkowo w książce piszą o swojej pracy, zbieraniu materiałów i pracy "w terenie". Zapraszamy do przeczytania krótkiego fragmentu.

2 października 2018

Xięgarnia odcinek 267. Igor Brejdygant

W 267 odcinku Xięgarni Igor Brejdygant opowiada o tym, jak jego doświadczenia życiowe przełożyły się na "Rysę", jego najnowszą powieść. W programie również felieton Michała Komara o tajemniczym biskupie morskim. Na koniec Anna Kuczyńska i książki, które czyta. Producentem programu jest TVN24, producentem wykonawczym jest Kompania Mediowa.