Pisarz x.pl

23 marca 2020

Xięgarnia odcinek 336. Wydanie na czas kwarantanny

W wyjątkowym czasie, gdy na świecie szaleje pandemia koronawirusa, nagraliśmy dla was odcinek specjalny Xięgarni. Nasi goście prowadzący i felietoniści zdalnie, z domu, rekomendowali książki, które warto czytać. W programie gościnnie wystąpią m.in. Wojciech Chmielarz, Maciej Stuhr i Wiktor Zborowski.

13 grudnia 2018

Michał Rusinek laureatem Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY

Z dumą ogłaszamy, że felietonista Xięgarni, Michał Rusinek został wyróżniony nagrodą Polskiej Sekcji IBBY. Jego zbiór wierszyków "Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze sto lat niepodległości" został uznany Książką Roku dla dzieci 2018. Serdecznie gratulujemy oraz przedstawiamy pozostałych laureatów.

14 kwietnia 2018

Pegaz zdębiał. Felieton Michała Rusinka

"Nie umiem sobie wyobrazić co by było, gdyby nie urodził się Stanisław Barańczak. Owszem, umiem sobie wyobrazić, że ktoś inny współczesnym językiem tłumaczy Szekspira. Umiem sobie wyobrazić, że ktoś pisze błyskotliwe eseje o literaturze. Ba, nawet, choć z trudem, wyobrażam sobie kogoś kto uprawia kunsztowną poezję lingwistyczną. Nie umiem natomiast wyobrazić...

15 listopada 2016

Znamy nominowanych do tegorocznego Pióra Fredry

Poznaliśmy pięć książek oraz ich wydawców nominowanych do tegorocznego konkursu na Najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry” oraz tytuł Książki Roku 2016. Nagroda zostanie przyznana na 25. Wrocławskich Targach Dobrych Książek i będzie to główny punkt wydarzenia. W składzie jury,...

6 listopada 2016

Xiegarnia odcinek 179. Wojciech Kuczok

W 179 odcinku Xięgarni o własnych snach spisanych w książce, opowiada Wojciech Kuczok, Michał Rusinek przeprowadza się do kawalerki i próbuje się w niej pomieścić, zaś Adam Woronowicz dzieli się swoją fascynacją Brunonem Schulzem. Koproducentami programu są Instytut Książki oraz TVN24. Producentem wykonawczym jest SOLFILM.