6 lipca 2015
wideo recenzje

Diabła spacer po niebie

Wciąż zaostrzamy apetyt na czytanie! Piekielne temperatury? Letni żywioł trudny do przetrzymania? Czy to diabeł spaceruje po niebie? Gdzie schować się przed upałem? Mariusz Szczygieł obiecuje, że “… teraz będzie niebo”.

Polecamy przenikliwy reportaż Ireny Morawskiej, reporterki o nadzwyczajnym słuchu.

Co to jest słuch reporterski?
Małgorzata Szejnert wyobraża sobie, że “jest to zdolność do wyjścia z własnej skóry, do utożsamienia się z rozmówcami i do wtopienia w ich sytuację. Zdolność do tego, by przy tym utożsamieniu zachować instynkt samozachowawczy – nie dać się nikomu oszukać. A na koniec zdolność wrócenia do siebie i przekazania innym tego, co się poznało, kiedy się żyło tym innym życiem.

Reportaże Ireny Morawskiej zaświadczają o tym, że ma ona słuch absolutny. Rzadko się zdarza, by reportaż tak wyraźnie przenosił nas w świat opisywany. Reporter o słuchu absolutnym dzieli się nim z nami. Czytelnicy jego tekstów, przynajmniej przez jakiś czas, lepiej słyszą i widzą”.

Zbiór reportaży Ireny Morawskiej jest kolejną pozycją z serii FAKTYCZNY DOM KULTURY.
“W serii Faktyczny Dom Kultury wydajemy ważne książki reporterskie – polskie i zagraniczne. Każdy wielbiciel non-fiction powinien je mieć w swojej bibliotece. To książki głośne, które warto przeczytać na nowo, ale i książki zapomniane. Chcemy je przywrócić czytelnikom. To seria, dzięki której możemy poznawać różne sposoby opisywania świata. Sposoby się zmieniają, emocje pozostają te same” – czytamy na stronie wydawcy.