2 lutego 2019
program tv

Xięgarnia odcinek 285. Bolesław Chromry

Xięgarnia odcinek 285. Bolesław Chromry

W 284 odcinku Xięgarni “Elementarz Polski dla Polaka i Polski z Polski” Bolesława Chromrego, Justyna Sobolewska w zupełnie nowej roli, a o swoich ulubionych lekturach opowiada Emilian Kamiński.

Elementarz Polski wg Chromrego

“Jak odnieść spektakularny sukces i mieć dużo pieniędzy? Trzeba na nowo urodzić się w bogatej i wpływowej rodzinie.” to jest porada od Bolesława Chromrego, czarno na białym, bez kolorów w “Elementarzu Polskim dla Polaka i Polski z Polski”. W rozmowie z Maxem Cegielskim poeta i rysownik opowiada o swoim warsztacie, łączeniu pracy w agencji reklamowej z tworzeniem sztuki oraz źródłach swojego specyficznego stylu graficznego.

Jak pisać?

Justyna Sobolewska w swoim najnowszym felietonie prezentuje pisarzy, którzy tłumaczyli bądź nadal tłumaczą innym jak powinni pisać książki. Punktem zapalnym dyskusji o poradnikach pisania była premiera książki Remigiusza Mroza, w której autor bestsellerów, których płodzi po kilka rocznie, w sposób coachingowy daje rady początkującym autorom, jak powinni pisać.

Co czyta Emilian Kamiński?

W programie wystąpił również aktor Emilian Kamiński, który opowiedział o swojej znajomości z Filipem Łobodzińskim oraz o książkach, które zrobiły na nim szczególne wrażenie. Wśród nich znalazła się również książka tłumaczona przez wspomnianego Filipa Łobodzińskiego.

Producentem programu jest TVN24, producentem wykonawczym jest Kompania Mediowa.