1 marca 2021

Jak wydoiłem chińską krowę. Felieton Rudnickiego z Agatą Kuleszą

W 361 odcinku Xięgarni Janusz Rudnicki wspomina pierwszą szkolną miłość. W felietonie gościnnie głosu użyczyła Agata Kulesza.

Miłość i inne katastrofy

Kartka z albumu „Miłość i inne katastrofy. Alicja”, czyli Janusz Rudnicki wspomina pierwszą szkolną miłość.

Xięgarnia odcinek 361

W “Xięgarni” niezwykła podróż z argentyńską pisarką, dziennikarką, podróżniczką i pianistką – Flavią Company – do Japonii. Przełożona właśnie na język polski “Haru” to osadzona w kulturze kraju kwitnącej wiśni uniwersalna historia dojrzewania młodej kobiety. – Pisząc Haru doznałam przemiany i uznałam, że czas radykalnie oderwać się od dotychczasowego trybu życia, zacząć praktykować drogę duchową, która polega na uwolnieniu się od tego, co kotwiczy. Z jednej strony chciałam doświadczyć ruchu, wędrówki, a więc symbolu życia, z drugiej odciąć się od rzeczy materialnych, nawyków, udogodnień, sprzętów, znajomych, nieustannej przynależności – mówi w rozmowie z Filipem Łobodzińskim autorka “Haru”.

Z nowości wydawniczych Agata Passent poleca: biografię – “Hłasko. Proletariacki książę” Radosława Młynarczyka, “Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949” Grzegorza Piątka oraz “Wszyscy się liczą” Kristin Roskifte.

Cały odcinek obejrzycie na portalu TVN24 GO.