17 października 2015
program tv

Xięgarnia odcinek 134. Wojciech Jagielski

Gościem 134. wydania Xięgarni był reportażysta, autor książek Wojciech Jagielski. Z Filipem Łobodzińskim rozmawiał o swojej najnowszej książce „Wszystkie wojny Lary”. W wywiadzie opowiada o tym jak pisał swój najnowszy reportaż, jakie trudności go spotkały i w jak nietypowych okolicznościach przyszło mu rozmawiać. Na pytanie jak udało mu się trafić na taką bohaterkę jak Lara odpowiada: “Trzeba się dobrze rozglądać… Może nawet nie rozglądać, ale z pokorą podchodzić do ludzi, których ma się okazje spotkać.”

Co czyta… Kydryński?

Agata Passent zapyta Marcina Kydryńskiego o jego najważniejsze książki. Gość programu opowiada o tym, który autor dał mu inspiracje do podróży po Afryce.

Nagroda im. Wisławy Szymborskiej

Michał Rusinek przybliży nominowanych do 3. edycji Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Każdy z pięciu nominowanych opowiada o swoich inspiracjach i powodach czemu piszą i które łączą ich z poezją.

Co warto czytać?

W najnowszym odcinku także o tym jaki związek Filip Łobodziński ma z książką o Monty Pythonie, gdzie znaleziono druk “Wilka” Hłaski oraz którą książkę wziąć do ręki by otrzymać informacje o faktach dotyczących skarbów hitlerowców.

Koproducentami programu są Instytut Książki oraz TVN24. Producentem wykonawczym jest SOLFILM.