7 stycznia 2017
program tv

Xięgarnia odcinek 188. Ilona Wiśniewska

W 188 odcinku Xięgarni śnieg, lód i pustka, czyli o życiu na północy Norwegii w rozmowie z reporterką Iloną Wiśniewską. Możliwości ludzkiego umysłu w swoim felietonie przedstawia Michał Komar, a o swoich literackich obsesjach opowie Zbigniew Zamachowski.

Brr

W pierwszym noworocznym odcinku Xięgarni niecodzienny, męski skład prowadzących. Książkę “Hen” przedstawiają Filip Łobodziński i Max Cegielski. O chłodzie, lodzie, pustce i  mrocznych tajemnicach kryjących się w historii Norwegii opowiada Ilona Wiśniewska.

Literatura wg Komara

Parę miesięcy temu minęła 390 rocznica śmierci Francisa Bacona, filozofa, prawnika, historyka, jednego z twórców metodologii nauk opartej na eksperymencie i indukcji, autora między innymi “Novum Organum” i “Nowej Atlantydy”. W drugiej z wymienionych książek Bacon pisał, że rozum ludzki nie odznacza się trzeźwym spojrzeniem, lecz podlega wpływom woli i uczuć. O tym niezwykłym dziele w swoim felietonie opowiada Michał Komar.

Co czyta… Zbigniew Zamachowski?

Jak wygląda, jak gra, jak mówi każdy nad Wisłą doskonale wie. Co zaś czyta czyta Zbigniew Zamachowski? Początki nie były łatwe ponieważ w młodości pasją aktora, górującą nad czytaniem, była piłka nożna. Jeśli ktoś chce zrobić prezent Zbigniewowi Zamachowskiemu koniecznie musi obejrzeć jego rozmowę z Filipem Łobodzińskim.

Stosik nowości

Co czytać w długie jesienne wieczory? Wiele propozycji, nie tylko naszych prowadzących, ale również Zadie Smith, tradycyjnie na końcu programu.

Producentem programu jest TVN24. Producentem wykonawczym jest SOLFILM.