Aktualność
Książka żyje nie tylko dwa razy!
Zasady są proste: przynieś jedną, a maksymalnie dziesięć książek i postaraj się, żeby były w dobrym stanie! Gdzie? Kiedy?
Specjalna edycja wyjątkowej, bezpłatnej akcji “Drugie Życie Książki” już 2 sierpnia!
Wyjątkowa akcja, wielka, bezpłatna wymiana książek – “Drugie Życie Książki” – to wyzwanie dla miłośników literatury. Każdy kto ma w domu prywatną biblioteczkę wie, że sam fakt posiadania książek na półce jest powodem do dumy i radości. I choć wszystkie, z definicji, darzy bezinteresowną miłością, po chwili zastanowienia wskazać mógłby przynajmniej jedną pozycję, w stosunku do której żywi uczucia nieco mniejsze – pochopny zakup, nietrafiony prezent, utwór, z którego się wyrosło, lub który po prostu się znudził. Książka, której nikt nie bierze w ręce traci swą magiczną moc. Nie można jej zmarnować! Ale można znaleźć jej nowego właściciela!
“Drugie Życie Książki” to przedsięwzięcie Krakowskiego Biura Festiwalowego. Zasady udziału w wymianach są proste: wystarczy przynieść jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Ważne: tomy muszą być w dobrym stanie. Kto przyniesie wydawnictwa wydane przed 1995 rokiem, będzie mógł wymienić je tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe książki (wydane po 1995 roku) – mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tomów. Zeszłoroczna – druga już edycja cyklicznej akcji “Drugie Życie Książki“ – przyniosła absolutny rekord! Książkami wymieniło się ponad 10 tysięcy osób, a nowych właścicieli znalazło blisko 20 tysięcy książek.
“Podaruj książce drugie życie!” to nie tylko bezgotówkowa wymiana lektur. Organizatorzy przygotowali program towarzyszący:
2.08.2015, godz. 15
Lektury wizualne: Telegram
Warsztaty literacko-artystyczne skierowane do młodzieży i osób dorosłych.
Spotkanie inspirowane poematem wizualnym “G” Ryszarda Krynickiego będzie obejmowało wspólną lekturę wybranych utworów poety oraz twórczą pracę, łączącą środki wyrazu właściwe literaturze i sztukom wizualnym. Zapraszamy młodzież i osoby dorosłe. Wcześniej należy zarejestrować się pod adresem: edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 29.
2.08.2015, godz. 16–17
Wymiana książek
W bezgotówkowej wymianie książek może wziąć udział każdy zainteresowany – wystarczy przynieść jedną, maksymalnie dziesięć książek, koniecznie w dobrym stanie. Obieg książek ożywia domowe biblioteki, ułatwia spotkania z literaturą i poszerza czytelnicze horyzonty, pozwalając zamienić publikacje już przeczytane, mniej przydatne czy nietrafione na szukane od dawna lub zupełnie nieoczekiwane pozycje.
9 na 12