Pisarz x.pl

19 lutego 2015

Lekko i subtelnie

Zbiór trzynastu opowiadań kanadyjskiej pisarki stanowi w pewnym sensie spójną opowieść. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że przez książkę przewija się kilka stałych motywów. W Coś o czym chciałam ci powiedzieć Alice Munro zbudowała pewien wspólny dla wszystkich opowiadań nastrój spokojnej, subtelnej refleksji nad skomplikowanym światem ludzkich emocji. 

29 sierpnia 2014

Ciemność widoma

Alice Munro proponuje osiem pozornie różnych światów. Różnych pod względem formy i fabuły. Ale łatwo odnaleźć w nich podobieństwa. Wspólny pierwiastek tekstów z „Jawnych tajemnic” rodzi się gdzieś na styku wrażliwości z wyjątkowością.

1 lipca 2014

Książki na wakacje 2014. Xiegarnia.pl poleca

Lato w tym roku nie rozpieszcza i jeśli nic się nie zmieni, to z pewnością lektura będzie najlepszym rozwiązaniem (najlepiej w połączeniu z zagranicznym wojażem). Co polecają na wakacje autorzy Xiegarnia.pl? Co będą czytać w najbliższych miesiącach? Wybór wakacyjnych lektur przedstawiają: Daria Gosek, Krzysztof Cieślik i Michał Domagalski.

20 maja 2014

Jasny, dziwny moment

Wygląda na to, że Alice Munro rozkochała w sobie polskich czytelników. Do ich rąk trafia właśnie kolejny jej zbiór opowiadań. Nieczęsto zdarza się, że z taką determinacją wydawane są teksty jednej autorki, nawet jeśli to noblistka.