Pisarz x.pl

20 grudnia 2018

11 książek 2018 roku wg Agaty Passent

Koniec roku to czas różnorakich podsumowań. W zeszłym tygodniu publikowaliśmy artykuł z najciekawszymi książkami roku 2018 wg Maxa Cegielskiego. Tym razem zapraszamy do zestawienia drugiej prowadzącej Xięgarnię, Agaty Passent. Na jej liście 11 książek roku znalazły się reportaże, powieści, książka dla dzieci i eseje. Zapraszamy do czytania i komentowania!

18 maja 2015

Nie tylko kulinaria, czyli jak się poruszać w świecie poradników

„Mania pisania o jedzeniu, kręcenia programów o jedzeniu, recenzowania jedzenia, wrzucania do internetu zdjęć tego, co się właśnie zjadło, cała ta wielka kuchenna rewolucja zatacza w sposób przerażający coraz szersze kręgi” – narzekał w jednym z felietonów Krzysztof Varga, absolutnie nieczuły na obowiązujące trendy społeczne, a co za tym idzie, także wydawnicze.

6 kwietnia 2015

Smaczne parakulinaria

Przepis na książkę lekkostrawną, a mimo wszystko smaczną. Znaleźć jednego pisarza, w miarę możliwości rozpoznawanego przez kogoś więcej niż jego najbliższa rodzina oraz znajomi. Może być wcześniej nominowany do jakiejś nagrody. Fakt, że umie składać w zdania własne myśli, okaże się nie bez znaczenia.