Pisarz x.pl

23 grudnia 2014

Ćwiek (nie)poważny

Ćwiek przyzwyczaił czytelników do sarkastycznego igrania z popkulturą, epatowania czarnym humorem i fragmentarycznej akcji. Trzecia odsłona „Chłopców” nieco różni się od wcześniejszych powieści pisarza – a już na pewno zaskoczy tych, którzy liczyli na utrzymanie konwencji cyklu o Dzwoneczku i bandzie nieokrzesanych motocyklistów.

14 sierpnia 2014

Superbohaterowie są wśród nas

„Dreszcz 2” to powieść, którą najlepiej czytać przy utworach AC/DC i ze szklanką taniego wina w dłoni. Jakub Ćwiek kontynuuje bowiem historię Ryśka – superbohatera z przypadku – i z wdziękiem zasypuje czytelnika kolejnymi absurdalnymi pomysłami. A wszystko to w oparach alkoholu i przy dźwiękach głośnej muzyki.

3 grudnia 2013

Nibylandia na opak

Gang motocyklowy pod przywództwem rock’n’rollowej wróżki powraca, wykrzykując donośnie: „Bangarang!”. Druga część „Chłopców” Jakuba Ćwieka jest jeszcze bardziej zakręcona od pierwszej, a – zgodnie z zapowiedziami autora – to jeszcze nie koniec.

12 grudnia 2012

Niegrzeczna Nibylandia

Jakub Ćwiek, jeden z czołowych współczesnych pisarzy parających się fantastyką, uwielbia igraszki z popkulturą. Z zamiłowaniem miesza konwencje, tkając z nich coś zupełnie nowego, a czasem – szokującego. Autor bestsellerowego cyklu „Kłamca” i tym razpayday loansem postanawia zagrać na nosie czytelniczym przyzwyczajeniom, akcję swojej nowej powieści „Chłopcy” umieszczając… w Nibylandii.