Pisarz x.pl

30 stycznia 2015

Niezbite Dowody

„Żeby wiedzieć więcej, człowiek chwyta się różnych sposobów. Jednym z nich jest reportaż. Został wynaleziony po to, żeby jak najwięcej ludzi zrozumiało drugiego człowieka”. Fundacja Instytut Reportażu od sześciu lat pomaga zrozumieć czym jest literatura faktu. Wydawnictwo Dowody na Istnienie jest kolejną inicjatywą IR i będzie wznawiać...

20 października 2014

Źli

Wiesław Łuka nie stara się nas przygotować na to, co zastaniemy w „Nie oświadczam się”. Z miejsca zostajemy wrzuceni na głęboką wodę – w gąszcz nazwisk i motywów, mylących tak samo, jak oskarżeni, którzy przez kilka lat wodzili za nos organy PRL-owskiej sprawiedliwości.

14 października 2014

Dowody na Istnienie z rozmachem wchodzą na rynek

Dowody na Istnienie to kolejna inicjatywa Instytutu Reportażu, który prowadzi już księgarnię Wrzenie Świata z literaturą non-fiction, Polską Szkołę Reportażu, gdzie wprowadza przyszłych autorów w tajniki gatunku, impresariat dla reporterów, Faktyczny Dom Kultury, w którym odbywają się premiery książek reporterskich, projekcje filmów dokumentalnych i slideshowy fotoreporterskie. Wydawnictwo to kolejny wkład Instytutu Reportażu w rozwój kultury faktu.