Pisarz x.pl

5 listopada 2019

Akcja Czytaj PL 2019 wystartowała!

1 listopada wystartowała akcja Czytaj PL – największa akcja promująca czytelnictwo w Polsce. Do tej pory jej uczestnicy wypożyczyli przeszło 300 tysięcy elektronicznych książek. Z bezpłatnych ebooków i audiobooków korzystano na 4 kontynentach w 16 krajach. W tym roku po raz kolejny organizatorzy przygotowali 12 bestsellerów, które będą dostępne za darmo przez cały listopad.

20 października 2018

Xięgarnia odcinek 269. Jakub Małecki

W 269 odcinku wystąpił Jakub Małecki. W rozmowie z Filipem Łobodzińskim opowiadał o swojej najnowszej książce pt. "Nikt nie idzie". Ponadto w programie Michał Komar i felieton o Irlandii i Brunetto Latinim oraz Daniel Passent, który opowiada o książkach, które niedawno czytał. Producentem programu jest TVN24. Producentem wykonawczym jest Kompania Mediowa.

19 września 2018

Najciekawsze zapowiedzi jesieni

Zbliża się najbardziej intensywny literacki czas roku – festiwale, Targi Książki w Krakowie, Conrad Festvial, ogłoszenie laureatów ważnych nagród (w tym roku wyjątkowo bez Nobla). No i oczywiście najbardziej syty okres premier książkowych. Oto kilka najgorętszych tytułów jesieni 2018.

8 października 2016

Królestwo zwyczajności

Awans do literackiej ekstraklasy – często mylonej z mainstreamem – niewątpliwie przynosi satysfakcję. Cieszą zasłużone pochwały i uznanie za cały znój, trud i hektolitry godzin spędzonych z migającym przed oczami kursorem w otwartym pliku tekstowym. W końcu emocje opadają, plecy przestają mrowić od ciągłego poklepywania, a pisarz...