Pisarz x.pl

12 listopada 2018

Xięgarnia odcinek 273. Wiesław Myśliwski

W 273 odcinku Xięgarni wystąpił Wiesław Myśliwski, dwukrotny laureat Nagrody Literackiej Nike, autor niedawno wydanej książki "Ucho Igielne", o której opowiada w programie. Ponadto w programie pierwszy odcinek serialu obyczajowego Janusza Rudnickiego, z Gabrielą Muskałą w roli głównej. Na koniec rozmowa o tym, czy każdą książkę da się przenieść na...

19 września 2018

Najciekawsze zapowiedzi jesieni

Zbliża się najbardziej intensywny literacki czas roku – festiwale, Targi Książki w Krakowie, Conrad Festvial, ogłoszenie laureatów ważnych nagród (w tym roku wyjątkowo bez Nobla). No i oczywiście najbardziej syty okres premier książkowych. Oto kilka najgorętszych tytułów jesieni 2018.

3 kwietnia 2014

Syndrom arcydzieła

Wydawcy w Polsce powariowali. Licytują się na arcydzieła, wieszczą dziesiątki, jeśli nie setki, wybitnych powieści. Chcecie Państwo nowego Prousta, Czechowa w spódnicy, polskiego Franzena, dzieła totalnego, nieporównywalnego z niczym innym? Nic prostszego, wystarczy, że zerkniecie na okładki opublikowanych ostatnio książek.

19 października 2013

Wiesław Myśliwski – wywiad, część II

  Druga część rozmowy z Wiesławem Myśliwskim, będąca kontynuacją wywiadu emitowanego w programie „Xięgarnia” w TVN24.   Koproducentami programu są Narodowy Instytut Audiowizualny oraz TVN24. Producentem wykonawczym jest SOLFILM.