Pisarz x.pl

21 czerwca 2018

Powrót Króla, czyli „Outsider” Stephena Kinga

670102-352x500

Stephen King, kojarzony przez większość czytelników jako autor mniej lub bardziej przerażających horrorów, już od jakiegoś czasu zboczył z obranej przed laty ścieżki klasycznej literatury grozy (co widać na przykładzie trylogii kryminalnej poświęconej detektywowi Hodgesowi czy fantastyczno-baśniowej historii przedstawionej w „Śpiących królewnach”). Raz wychodziło mu to na dobre, kiedy indziej wręcz przeciwnie. Dlatego też na wieść, że jego kolejna książka znowu nie będzie tradycyjnym horrorem czytelnicy mieli wszelkie powody do obaw o najnowszą powieść mistrza grozy. Jednakże detektywistyczno-krymilnano-paranormalny „Outsider” daję ogromne nadzieje na to, że stary dobry King wraca i ma się znakomicie!

8 lipca 2017

Xięgarnia odcinek 213. Stephen King

czolowka_Xiegarnia

W 213 odcinku Xięgarni sylwetka jednego z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy świata, rzemieślnika i artysty, mistrza grozy Stephena Kinga, rozmowa z Pauliną Braiter, tłumaczką książek Kinga i fanką jego talentu oraz spotkanie z Robertem Ziembińskim, który opowiada o Kingu jako fenomenie kultury. Producentem programu jest TVN24, producentem wykonawczym jest Kompania Mediowa.

1 lipca 2014

Książki na wakacje 2014. Xiegarnia.pl poleca

header - pisanie na wakacjach

Lato w tym roku nie rozpieszcza i jeśli nic się nie zmieni, to z pewnością lektura będzie najlepszym rozwiązaniem (najlepiej w połączeniu z zagranicznym wojażem). Co polecają na wakacje autorzy Xiegarnia.pl? Co będą czytać w najbliższych miesiącach? Wybór wakacyjnych lektur przedstawiają: Daria Gosek, Krzysztof Cieślik i Michał Domagalski.

24 października 2013

Zręcznie to za mało

King_Doktor_Sen

Sławne głównie dzięki ekranizacji Stanleya Kubricka „Lśnienie”, po ponad trzydziestu latach doczekało się ciągu dalszego. Jeżeli ktoś liczy na powrót specyficznego nastroju grozy – uzyskanego głównie dzięki odcięciu rodziny Torrance od świata i zamknięciu jej w zasypanym śniegiem ekskluzywnym hotelu Panorama, w którym paranormalne zjawiska czają się na każdym kroku – zawiedzie się. Choć „Doktor Sen” to przyjemna lektura, to jako kontynuacja wypada słabo.