Pisarz x.pl

8 lipca 2017

Xięgarnia odcinek 213. Stephen King

czolowka_Xiegarnia

W 213 odcinku Xięgarni sylwetka jednego z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy świata, rzemieślnika i artysty, mistrza grozy Stephena Kinga, rozmowa z Pauliną Braiter, tłumaczką książek Kinga i fanką jego talentu oraz spotkanie z Robertem Ziembińskim, który opowiada o Kingu jako fenomenie kultury. Producentem programu jest TVN24, producentem wykonawczym jest Kompania Mediowa.

1 lipca 2014

Książki na wakacje 2014. Xiegarnia.pl poleca

header - pisanie na wakacjach

Lato w tym roku nie rozpieszcza i jeśli nic się nie zmieni, to z pewnością lektura będzie najlepszym rozwiązaniem (najlepiej w połączeniu z zagranicznym wojażem). Co polecają na wakacje autorzy Xiegarnia.pl? Co będą czytać w najbliższych miesiącach? Wybór wakacyjnych lektur przedstawiają: Daria Gosek, Krzysztof Cieślik i Michał Domagalski.

24 października 2013

Zręcznie to za mało

King_Doktor_Sen

Sławne głównie dzięki ekranizacji Stanleya Kubricka „Lśnienie”, po ponad trzydziestu latach doczekało się ciągu dalszego. Jeżeli ktoś liczy na powrót specyficznego nastroju grozy – uzyskanego głównie dzięki odcięciu rodziny Torrance od świata i zamknięciu jej w zasypanym śniegiem ekskluzywnym hotelu Panorama, w którym paranormalne zjawiska czają się na każdym kroku – zawiedzie się. Choć „Doktor Sen” to przyjemna lektura, to jako kontynuacja wypada słabo.