22 października 2014

Xięgarnia wraca w nowej odsłonie!

Jesteśmy z Wami od ponad dwóch lat. W sieci to właściwie cała epoka. Zmieniamy się dla Was, żeby obcowanie z Xięgarnią nadal mogło być przyjemnością.

logo Xiegarnia_RGB_678

Przez te dwa lata udało nam się – możemy to chyba stwierdzić bez nadmiernej przesady i fałszywej skromności – na literackiej mapie Polski zaistnieć. Wspieraliśmy ważne festiwale (Port Literacki, Conrad Festival, wrocławski MFO, Europejskiego Poetę Wolności), patronowaliśmy wielu świetnym książkom – tym popularnym i tym niszowym (pełna lista byłaby dłuższa od tego tekstu), promowaliśmy na naszych łamach rzeczy, po które warto sięgnąć, staraliśmy się dostrzegać literackie zjawiska i trendy, próbowaliśmy trzymać rękę na pulsie. I, oczywiście, zamierzamy to robić nadal.

To wszystko jest w dużej mierze zasługą obecności na antenie TVN24 „Xięgarni” i „Zaczytanych wakacji”, ale w równym stopniu to zasługa osób, które w Xięgarnię zainwestowały swój czas (i nie tylko), a także wszystkich, którzy z nami współpracują i dla nas piszą. Nie byłoby Xięgarni bez Agaty Passent i Filipa Łobodzińskiego, bez naszych producentów Maćka Starczewskiego i Pawła Szafrańskiego, bez tych wszystkich, których na co dzień nie widać, ale którzy mają w powstawaniu programu i naszego portalu duży udział. Literatura nie jest produktem pierwszej potrzeby, właściwie trudno w ogóle nazywać ją produktem, dlatego cieszymy się, że udaje nam się trafiać do coraz szerszego grona odbiorców. Jest Was niemal dwukrotnie więcej niż przed rokiem i cztery razy więcej niż na początku – to cieszy szczególnie, bo nie mamy poczucia, że działamy w próżni.

Liczymy, że Xiegarnia.pl w nowej odsłonie przypadnie Wam, Drodzy Czytelnicy, do gustu. Jeśli macie jakieś uwagi, uważacie, że czegoś na naszej stronie brakuje, coś wydaje się Wam niefunkcjonalne lub niepotrzebne – piszcie na mój adres: krzysztof.cieslik@xiegarnia.pl

Mamy nadzieję, że zostaniecie z nami na dłużej.

Krzysztof Cieślik, redaktor naczelny Xiegarnia.pl

Czytelnicy, tego artykułu oglądali także