25 stycznia 2013

Być jak Albert

„To jest Albert Albertson. Lat cztery”. I właściwie to byłoby na tyle. Reszta to skóra zdarta z moich synów. Starszego i młodszego. Tak samo jak Albert – trochę rozrabiają, a czasem są grzeczni. I mają podobne pomysły, podobnie się też zachowują. Prawdę mówiąc bardzo się uspokoiłam po tej lekturze, a uwagi ciotek, że moje dzieci potrzebują... hm... dyscypliny, wpuszczam jednym uchem a drugim wypuszczam. Bo nasze dzieci są jak Albert. Po prostu są najzwyklejszymi dziećmi pod słońcem.

25 marca 2013

Mroczny kryminał w słonecznej Australii

„Człowiek nietoperz” potwierdza silną pozycję Jo Nesbø wśród skandynawskich mistrzów kryminału. Jak na debiut, powieść – w oryginale wydana w 1997 roku – zaskakuje twórczym potraktowaniem schematu, który dopiero później stanie się rozpoznawalny na całym świecie.

15 listopada 2015

Fynf und cfancyś

Obdarzony dwudziestopięciocentymetrowym penisem, bohater najnowszej książki Witkowskiego, nosi imię Michał, stąd z miejsca wyobrażamy sobie autora, w roli prostytuującego się na obczyźnie chłopaka, w czasach, kiedy nie był jeszcze zdolnym pisarzem, a nawet celebrytą modowym. Tego, co jest zmyśleniem, a co doświadczeniem, nie jesteśmy w stanie odróżnić i pozostaje tylko...

1 sierpnia 2017

Afronauci

Neil Armstrong i Jurij Gagarin to niekwestionowane symbole wyścigu kosmicznego, a Edward Mukuka Nkoloso? Czy jakieś państwo było w stanie zagrozić duetowi ZSRR-USA w podboju Wszechświata? Czy taką rolę mogła odegrać niepozorna Zambia?

Chociaż w Afronautach nie znajdziemy niektórych odpowiedzi na pytania dotyczących zambijskiego programu kosmicznego,...